„Literatura zaklęta w opowieściach o zwierzętach”

W kwietniu tego roku dwie uczennice naszej szkoły pod kierunkiem pani Renaty Olczak wzięły udział w powiatowym konkursie literackim organizowanym już po raz dwudziesty przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zgierzu, Filię w Łęczycy, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Były to: Monika Wieczorkiewicz z klasy VII i Lena Heftowicz z klasy VIII. Dziewczyny napisały ciekawe opowiadania, wykazując się dobrym warsztatem literackim i pomysłowością.
Miło nam poinformować, że Lena Heftowicz znalazła się w gronie laureatów tego konkursu, który w tym roku zatytułowano „Literatura zaklęta w opowieściach o zwierzętach”. Za swoją pracę  pt. „Amazońska przyjaźń” zajęła  III miejsce w kategorii wiekowej klas VII – VIII
i  szkół ponadpodstawowych.
Wręczenie nagród odbyło się 26 maja w trakcie Majówki Zdrowia w Łęczycy.
Cieszymy się z udziału w konkursie, gratulujemy Lenie nagrody i życzymy dziewczynom sukcesów w innych przedsięwzięciach. Zachęcamy pozostałych uczniów do udziału w tego typu inicjatywach.