Dzień Patrona Szkoły

„Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem…”

23 maja to dzień szczególny dla naszej szkolnej społeczności. Tradycyjnie obchodziliśmy urodziny naszej patronki Marii Konopnickiej. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć się na przyjemnym spotkaniu u pisarki przy herbacie, wsłuchując się w to, co ma nam do powiedzenia. Opowiedziała nam o swoim życiu oraz cierpliwie odpowiadała na dociekliwe pytania uczniów. By uczcić pamięć o Marii Konopnickiej dzieci z każdej klasy od najmłodszych do najstarszych zareprezentowały twórczość naszej patronki. Podczas uroczystości został przekazany sztandar następcom klasy ósmej. Następnie dyrektor złożył kwiaty przed portretem Marii Konopnickiej. Przyjęcie urodzinowe nie mogłoby się odbyć bez tortu i bez tańców, dlatego w następnym punkcie uroczystości wjechał na salę ogromny, piękny tort dla gości. Po słodkim zastrzyku energii wszyscy wkroczyli na parkiet i radośnie świętowali. Dzieci bawiły się wyśmienicie, należy przyznać, że mamy utalentowanych młodych tancerzy. Po „wyczerpaniu baterii” impreza przeniosła się do szkolnych sal, gdzie czekał na dzieci wyczekiwany poczęstunek w postaci gorącej pizzy.
Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu szkolnego święta oraz zachęcamy do oglądania fotorelacji.