Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia  w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzona została w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy w specjalnych komisjach  zaopatrzeni w losy przepytywali innych uczniów. Na lekcjach matematyki uczniowie klas starszych aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia rozwiązując różnorodne łamigłówki matematyczno – logiczne. Stopień trudności zadań był dopasowany do poziomu klasy.