Powitanie pierwszego dnia wiosny

,, Wiosna, cieplejszy wieje wiatr, Wiosna, znów nam ubyło lat….,”

W dniu 21 marca 2023r. wzięliśmy udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego wyjątkowe wydarzenie. Tak było i w tym roku. Uczniowie klasy 3 i 8 z wielkim zaangażowaniem wykonali kukły Marzanny. Kiedy wszystko było już gotowe wyruszyliśmy w barwnym korowodzie do wsi Stara Sobótka. Dzieci grały na instrumentach perkusyjnych, radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie czeka. Po powrocie na teren szkoły zebraliśmy się wokół ogniska, do którego wrzuciliśmy Marzanny, aby zgodnie ze zwyczajem pożegnać zimę na dobre. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre. Po obrzędach czekały na nas pyszne kiełbaski z grilla przygotowane przez nasze niezawodne mamy.  Najedzeni i z szerokim uśmiechem powróciliśmy do swoich klas.