III Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dzisiaj w naszej szkole odbył się III „Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 15 uczestników z 6 szkół: Szkoła Podstawowa im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie,  Szkoła Podstawowa im. Marii Koszutskiej w Kadzidłowej, Szkoła Podstawowa w Mazewie, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego SPSK w Wólce Czepowej oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starej Sobótce.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch  grupach wiekowych podzielonych na: klasy 0-III i IV-VIII.

Jury w składzie: p. P. Frontczak – Pawłowska – dyrektor GCKB w Grabowie, p. M. Jagielski – starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura Kutno oraz p.A. Kowalczyk – dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy GCKB w Grabowie wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii 0 –III:

I miejsce – Agata Czupryńska – Szkoła Podstawowa im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach

II miejsce – Bellisa Klimańska – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego SPSK w Wólce Czepowej;

III miejsce – Alicja Matusiak – Szkoła Podstawowa im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach;

Wyróżnienie – Julia Kmiecik – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starej Sobótce

W kategorii IV-VIII:

I miejsce – Weronika Jagielska – Szkoła Podstawowa w Mazewie;

II miejsce – Dominik Czwajda – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starej Sobótce

III miejsce – Aleksandra Krysiak – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie

Wyróżnienie Jury – Wiktoria Modlińska – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie

Wyróżnienie – Marcjanna Modrzyńska – Szkoła Podstawowa w Mazewie

Zwycięzcy otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy upominki i medale za udział.

Wszystkim artystom gratulujemy odwagi i talentu. Dziękujemy również   Młodzieżowej  Orkiestrze Dętej Gminy Grabów działającej przy Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Grabowie za występ, który uświetnił dzisiejszą uroczystość.