XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypada 17 listopada. Jest to ogólnoświatowa akcja edukacyjna dla szkół na całym świecie. W zabawie uczestniczą szkoły z takich krajów jak Włochy, Chorwacja, Rumunia, Stany Zjednoczone, czy Arabia Saudyjska.              

Tabliczka mnożenia wielu uczniom i rodzicom wydaje się koszmarnie nudna. W szkole trzeba ją po prostu zapamiętać i to na całe życie, ale w praktyce bardzo często oznacza: zapomnieć. Nie jest to szczególnie skuteczna i atrakcyjna metoda nauki. Okazuje się, że nauka tabliczki mnożenia może wyglądać inaczej, można wprowadzać ją przez zabawę lub łączyć ze sportem.

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi lepsze efekty, dlatego od trzech lat nasza szkoła bierze udział w tym wydarzeniu. Uczniowie na lekcjach matematyki przypominali sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Młodsi uczniowie wiedzę z tabliczki mnożenia połączyli z rysowaniem, malowaniem, rebusami,  a starsi ćwiczyli swoje umiejętności grając w gry planszowe oraz rozwiązując łamigłówki, czy bloksy. Wiele atrakcji wzbudziła gra Kabum, zarówno wśród młodszych, jak i starszych. Oczywiście nie zabrakło interaktywnych gier, które jak zawsze wzbudzają wiele emocji.

Życzymy przyjemnej zabawy z tabliczką mnożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *