X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W  dniu dzisiejszym w naszej szkole Komisje Egzaminacyjne utworzone przez uczniów klas młodszych, podczas przerw, sprawdzały wiedzę z tabliczki mnożenia wśród uczniów klas starszych.

Każdy uczeń chcący wziąć udział w zabawie losował 5 zadań (przykładów) z tabliczki mnożenia. Na ich rozwiązanie miał 3 minuty. Jeśli wszystkie odpowiedzi były prawidłowe, otrzymywał słodki upominek. Odbyły się również zawody z łamigłówek z tabliczki mnożenia oraz zabawy „Królowa skakanki” i „Piłkarz matematyk”.

Za zorganizowanie akcji ŚDTM dziękujemy dyrektorowi panu Pawłowi Pawłowskiemu, pani Renacie Borowskiej oraz panu Danielowi Antkiewiczowi.