Wyjazd na spektakl teatralny

W czwartek 23 maja uczniowie klas 1-3 i dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim był spektakl teatralny pt. ,,Zaczarowany Świat Bajek”.

Spektakl „Zaczarowany Świat Bajek” pokazał zupełnie nowe oblicze najbardziej znanych dziecięcych wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, A. Fredry. ”Cuda i dziwy”, „Ptasie Radio”, „Lokomotywa”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Chrząszcz”, „Słoń Trąbalski”, „Leń”, „Zosia Samosia”, „Paweł i Gaweł” to wiersze, które dzieci usłyszały i zobaczyły w barwnej inscenizacji.

W trakcie spektaklu czarodziej Dyzio – będąc jednocześnie konferansjerem – zabawiał dzieci, powtarzał morał każdej bajki i płynnie wprowadzał w kolejną część programu. Pełen humoru, prosty, a jednocześnie szlachetny język Brzechwy, Tuwima i Fredry doskonale sprawdził się jako materiał na bajkę i jej sceniczną interpretację. Spektakl wprowadził dzieci w kolorowy i baśniowy świat. Był niezapomnianą podróżą w głąb literatury polskiej w towarzystwie zabawy i ruchu.

Po przedstawieniu udaliśmy się na spacer po Łęczycy. Odwiedziliśmy też zamek królewski i zjedliśmy przepyszne lody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *