„Czyste powietrze wokół nas”

Oddział przedszkolny 6-latków zakończył realizację programu przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”.

Program miał charakter profilaktyczny, a przede wszystkim miał na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Zajęcia były skoncentrowane na pobudzeniu róznych form aktywności dziecka przez zabawy twórcze, tematyczne, grupowe. Dzieci wykonywały prace plastyczne, śpiewaly piosenkę o Dinusiu, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem, wykonywały ćwiczenia oddechowe i relksacyjne przy akompaniamencie muzycznym. W formie pantomimy naśladowały zachowania osób palących i niepalących.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Zabawy inspirowały je do działań i pomogły usystematyzować wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów. Wiedzą w jaki sposób zachować się, gdy w ich obecności ktoś zapali papierosa i jakie mogą być skutki dla ich zdrowia, gdy będą narażone na wdychanie dymu nikotynowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *