Setna rocznica odzyskania niepodległości

2018.11.09

przeglądaj galerię zdjęć   piątek 11:28

9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Ponieważ w tym roku minęła setna rocznica tego wydarzenia, uroczystość miała wyjątkowy charakter. O godzinie 11.11, jak w wielu innych szkołach, odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu państwowego, następnie uczniowie klas IV – VIII pod kierunkiem pań: M. Florczak i R. Olczak przedstawili inscenizację „Wiatru granie”, będącą historyczną opowieścią o losach naszej Ojczyzny od Chrztu Polski w 966 roku do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Oprawę muzyczną przygotował pan P. Pawłowski, natomiast wystrój pani M. Brzostowicz . Dzięki inicjatywie pani B. Komorowskiej oraz zakupionym przez rodziców białym i czerwonym balonom , po występie przemaszerowaliśmy z nimi przez naszą miejscowość, aby na koniec wypuścić je w świat.